توکن امنیتی نت بد SecurityToken

حافظه فلش فوق امن StoreBod

    از زمان پیدایش سیستم های کامپیوتری، نگهداری و حفاظت از اطلاعات همواره یکی از مهم ترین دغدغه های استفاده کنندگان از این سیستم ها بوده است. روش های گوناگونی برای ایمن سازی اطلاعات و حفاظت از آن ها در برابر دسترسی های غیرمجاز ابداع و بکار گرفته شده است که از بهترین این روش ها به کارگیری سخت افزارهای خاص با دسترسی محدود برای این منظور بوده است.

    حافظه های فلش که در سالیان اخیر کاربرد بسیار بسیار گسترده ای برای انتقال اطلاعات پیدا نموده اند، یکی از ابزاری هستند که همواره مورد تهدیدات امنیتی قرار داشته و در صورت عدم رعایت دقیق نکات امنیتی، ممکن است امنیت اطلاعات کاربران را به مخاطره بیندازند، به همین دلیل شاید این گونه حافظه ها در نگاه اول ابزار مناسبی جهت نگهداری و انتقال اطلاعات حساس به نظر نرسند. اما روش های گوناگون نرم افزاری و سخت افزاری به منظور ارتقای امنیت این حافظه ها پیشنهاد شده اند که یکی از متداول ترین آن ها به حافظه های فلش امن موسوم است.

    این دسته از حافظه های فلش از الگوریتم های رمزنگاری متقارن به منظور رمزنگاری داده های کاربران پیش از ذخیره سازی بر روی حافظه بهره می برند. گروهی از آن ها حتی دسترسی فیزیکی به چیپ حافظه را با روش های عادی ناممکن می سازند و همچنین ابزاری جهت نابود کردن اطلاعات در صورت لزوم در اختیار قرار می دهند.

    حافظه ی فلش فوق امن نت بد، با نام تجاری StoreBod از همین گونه حافظه هاست. اطلاعات کاربر پیش از ذخیره سازی بر روی حافظه درونی StoreBod با الگوریتم رمزنگاری مناسب رمز شده و تنها در صورت در اختیار داشتن کلید صحیح قابل بازیابی خواهد بود. امکان دسترسی به حافظه به سادگی و تنها با وارد نمودن رمز کاربر میسر بوده و در سیستم عامل های مختلف به سادگی قابل استفاده است. همچنین امکان توسعه سفارشی برنامه های کاربردی مربوط به حافظه امن یا پیاده سازی الگوریتم های رمز اختصاصی وجود خواهد داشت.

    StoreBod V1.0 با دارا بودن 512 مگابایت حافظه فوق امن داخلی، گزینه ی مناسبی جهت ذخیره و انتقال اسناد و فایل های محرمانه تلقی شده و خطر سرقت اطلاعات را در اثر سهل انگاری یا گم شدن فلش، به کلی مرتفع می نماید.

    جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما تماس بگیرید.