توکن امنیتی نت بد SecurityToken

نرم افزارهای زیرساخت کلید عمومی (Public Key Infrastructure)

    زیرساخت کلید عمومی به مجموعه ای از سیاست ها، ابزار، روش ها، دستورالعمل ها و افراد اطلاق می شود که به منظورمدیریت، ایجاد، ابطال، توزیع و ذخیره گواهی های کلید عمومی با یکدیگر همکاری می کنند. با این تعریف گروهی از نرم افزارهای امنیتی نت بد در زیرمجموعه ی نرم افزارهای مرتبط با زیرساخت کلیدعمومی قرار گرفته و به همین جهت به آن ها نرم افزارهای PKI گفته می شود.

    از جمله این نرم افزارها یکی نرم افزار مدیریت توکن امنیتی نت بد (NetBod Token Manager) و دیگری سرویس دهنده ی امن نت بد (NetBod Server) را می توان نام برد که هر دوی آن ها به منظور تسهیل فرایندهای مورداستفاده در زیرساخت کلیدعمومی تهیه و منتشر شده اند.

    نرم افزار Token Manager (که به صورت جاساز بر روی حافظه داخلی توکن های SignBod V1.0 نیز موجود است) به شما امکان می دهد تا مدیریت کاملی بر کلیه کلیدها، گواهی ها و سایر اطلاعات ذخیره شده بر روی توکن خود داشته باشید و علاوه بر آن عملیاتی از قبیل ورود و خروج کلیدهای سری و محرمانه (به صورت رمزشده و ایمن)، رمزگذاری و رمزگشایی فایل، امضای اسناد الکترونیکی و فایل ها، ایجاد درخواست صدور گواهی الکترونیک (CSR)، حفاظت از توکن در برابر نوشتن، قفل گشایی رمز کاربر عادی و مدیر امنیتی و موارد بسیار دیگری را به کمک این برنامه به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید. برای مشاهده همه قابلیت های این برنامه اینجا را کلیک کنید.

    نرم افزار NetBod Server یک سرویس دهنده محلی سبک و کاملا ایمن است (و به صورت جاساز بر روی حافظه داخلی توکن های سری SignBod V1.0 موجود می باشد) که با نصب بر روی سیستم شما امکان استفاده از کلیه توابع کتابخانه PKCS#11 را از طریق مرورگر وب برای کاربر فراهم می کند. مزیت اصلی این نرم افزار بی نیاز کردن کاربران از نصب و پیکربندی های معمولا پیچیده و زمان بر و مستعد خطای هر گونه نرم افزار جانبی (مانند جاوا یا پلاگین های اختصاصی وابسته به مرورگر) برای استفاده از قابلیت های توکن های امضای دیجیتالی است. به کمک این نرم افزار کاربران فارغ از نوع مرورگر مورداستفاده می توانند از قابلیت های بی شمار توکن نت بد مستقیما در مرورگر وب خود بهره مند شوند و توسعه دهندگان می توانند با خیال آسوده و به راحتی هر چه تمام تر، نرم افزارهای PKI تحت وب خود را به هر زبان برنامه نویسی دلخواه توسعه داده و در اختیار کاربران قرار دهند. برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار اینجا را کلیک کنید.