توکن امنیتی نت بد SecurityToken

PassBod OTP Authentication Server

با افزایش کاربران سامانه های نرم افزاری (چه سیستم های سازمانی و چه سایت های اینترنتی)، حفظ امنیت آن ها به معضلی در دنیای مجازی بدل شده است. بسته به تعداد کاربران و اهمیت سامانه و حساسیت اطلاعات و حساب های کاربران، این حفظ امنیت ممکن است اهمیت ویژه ای برای مدیران سامانه های نرم افزاری پیدا کند.

البته عوامل بسیار زیادی در تأمین امنیت کاربران دخیل هستند، از پیکربندی سخت افزار و نرم افزار گرفته تا آموزش های لازم امنیتی و سیاست های سازمانی که همگی در کنار هم تشکیل دهنده بدنه امنیتی یه سیستم می باشند.

اما یکی از مهم ترین ارکان امنیت، روش هایی است که برای احراز هویت در نرم افزارها یا سایت های اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. احراز هویت دو عاملی یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین و مقرون به صرفه ترین این روش هاست. در این روش معمولا یک دستگاه سخت افزاری که با نام توکن شناخته می شود در اختیار کاربر قرار می گیرد و از آن پس کاربر از طریق آن در سیستم شناسایی می شود. یکی از مرسوم ترین انواع توکن های امنیتی توکن های OTP یا رمزیکبار مصرف هستند که به دلیل قیمت مناسب و سهولت کارکرد، در سال های اخیر رواج زیادی یافته اند.

اما برای پیاده سازی یک سیستم احراز هویت مبتنی بر OTP، نیاز به اجزای سخت افزاری و نرم افزاری خاصی است که بتواند به خوبی با نرم افزارها و سیستم های فعلی منطبق و هماهنگ شده و به درستی و با قابلیت اطمینان بالا عمل نماید.

راهکار سیستم احراز هویت نت بد، موسوم به پَس بُد سِرور به همین منظور طراحی و ایجاد گردیده و به سادگی امکان کار با نرم افزارهای آنلاین و درون سازمانی را داشته و از طریق واسط های استاندارد خود، قابلیت های موردنیاز جهت احراز هویت کاربران را به سادگی هر چه تمام تر در اختیار قرار می دهد.

سرور احراز هویت پس بد، با انعطاف پذیری مثال زدنی خود، می تواند با نرم افزارهای گوناگون، فارغ از تکنولوژی و زبان برنامه نویسی آن ها ارتباط برقرار کرده و عملیات احراز هویت را برای کاربرانی که قبلا در سیستم موجودند، انجام دهد.

    پس بد سرور، با مقیاس پذیری فوق العاده قابلیت استفاده در تمامی سایت ها و نرم افزارهای سازمانی را در ابعاد و تعداد کاربران متفاوت داراست و برای هر یک پیشنهادی مجزا و مقرون به صرفه ارائه نموده است. پیاده سازی این راهکار هم برای سیستم هایی با چند ده کاربر تا سیستم های با چندهزار کاربر عملی و اقتصادی بوده و امنیت سیستم شما را تضمین می کند.

برای کسب اطلاع بیشتر در این مورد با ما تماس بگیرید.