توکن امنیتی نت بد SecurityToken

نرم افزارهای One Time Password

    رمز یکبار مصرف معمولا توکن های رمزیاب بانک ها را در ذهن تداعی میکند، سخت افزاری کوچک با یک صفحه نمایش کریستال مایع که برای ورود به سایت های بانکداری اینترنتی از آن استفاده می شود! این تصویر گرچه تصویر اشتباهی نمی باشد، اما همه ی ماجرا نیز نیست! سیستم های احراز هویت مبتنی بر رمزهای پویا، حاوی اجزای زیاد نرم افزاری و سخت افزاری هستند که توکن های رمزیاب تنها یکی از اجزای این سیستم بزرگ محسوب می شوند. در واقع هر توکن رمزیاب پیش از آنکه توسط کاربر قابل استفاده باشد، بایست به طریقی اطلاعات کاربر را در خود ذخیره کرده باشد و هنگامی که این دستگاه رمزی را تولید می کند، برای تأیید صحت رمز تولید شده، عملیات نرم افزاری مفصلی از طریق اجرای الگوریتم های خاص، بر روی سرور سایت موردنظر انجام می شود تا صحت یا عدم صحت رمز وارد شده را تعیین کند. همچنین عملیات بسیار دیگری از قبیل انسداد دسترسی کاربر در صورت تکرار تلاش برای ورود با رمز نامعتبر و سایر مواردی از این دست بایست در یک سیستم احراز هویت ایمن مبتنی بر OTP مدنظر قرار گیرد.

    PassBod نام محصولات رمزیکبار مصرف نت بد است که شامل توکن های رمزیاب USB و Basic و نرم افزارهای سرویس دهنده، مدیریت سرور و نیز تولید کننده رمز یکبار مصرف سمت مشتری می باشد.

    نرم افزار احراز هویت سمت سرویس دهنده یا PassBod Server، سیستم فوق کارا، ایمن، منعطف و مقیاس پذیر پس بد است که کلیه امکانات موردنیاز یک سیستم مدیریت گذرواژه پویا را به صورت سرویس های مستقل از زبان برنامه سازی در اختیار قرار می دهد، بدین ترتیب امکان اجماع پس بد سرور با کلیه نرم افزارها و سایت های از پیش موجود و به عبارت بهتر ارتقای نرم افزارها و سایت های فعلی با کمترین تغییرات به منظور پیشتبانی از رمزهای یکبار مصرف به بهترین و کارامدترین شکل ممکن بوجود آمده است.

    PassBod Server را می توان در نرم افزارها و سایت های از مقیاس کوچک چند ده کاربره تا مقیاس بسیار بزرگ چندصد هزار کاربره با اطمینان کامل مورد استفاده قرار داد. برای آشنایی با این نرم افزار که به لحاظ کارایی و انعطاف پذیری در نوع خود بی نظیر می باشد، اینجا را کلیک کنید.

    نرم افزار مولد رمز یکبار مصرف یا NetBod OTP Generator نرم افزاری است که به طور جاساز در حافظه درونی توکن های رمزیاب سری PassBod USB وجود داشته و به کمک آن می توان رمزهای کاملا ایمن سخت افزاری ایجاد نمود. این روش نوین تولید گذرواژه های پویا مزایای بسیاری در مقایسه با نوع سنتی خود دارد که برای آشنایی بیشتر با آن می توانید اینجا را کلیک کنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار OTP Generator و دانلود راهنمای کاربری آن، اینجا را کلیک کنید.