توکن امنیتی نت بد SecurityToken

نرم افزار تولید رمزعبور یکبار مصرف (NetBod OTP Generator)

یکی از ویژگی های منحصر به فرد توکن نت بد، قابلیت استفاده از آن جهت تولید رمزهای عبور پویاست. این نوع رمزها به مراتب امن تر از رمزهای ایستا بوده و معمولا توسط دستگاه های جداگانه ای که در اختیار کاربر قرار می گیرند، به صورت سخت افزاری ایجاد شده و در بازه زمانی کوتاهی نیز معتبر می باشند و می توان از آن ها در هر موردی که نیاز به تأیید هویت کاربران به صورت ایمن و دو فاکتوری (دو عاملی) باشد (مثل ورود امن به سایت های اینترنتی، بانکداری الکترونیکی و مواردی از این دست) استفاده کرد.

اما از مهمترین معایب رمزهای یکبار مصرف، هزینه ایست که کاربر بایست جهت تهیه سخت افزار آن بپردازد، ضمن آنکه اغلب توکن های OTP به دلیل استفاده از الگوریتم های زمان محور و همچنین باتری لیتیومی غیرقابل شارژ داخلی، بعد از مدتی ممکن است به دلیل عدم دقت عملکرد ساعت دستگاه یا اتمام عمر  مفیدباتری (که در صورت نگهداری دستگاه در شرایط محیطی غیرایده آل بسیار محتمل است)، بلااستفاده شوند و کاربر ناچار به تهیه یک سخت دستگاه جدید می باشد.

نت بد راهکاری به منظور حل این مشکل ارائه کرده است و آن استفاده از توکن های سری SignBod V1.0 است که در عین دارا بودن همان امنیت توکنهای OTP، هیچ یک از مشکلات آن ها را نداشته و از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است. به این دلیل که شما امضای دیجیتالی و رمزعبور یک بار مصرف خود را در یک دستگاه واحد در اختیار خواهید داشت. نرم افزار تولید رمز نیز بر روی حافظه داخلی توکن موجود بوده و همیشه همراه شماست.

در SignBod V1.0، الگوریتم تولید رمزپویا به شکل سخت افزاری و با امنیت فوق العاده بالا، با استفاده از کلیدهای غیرقابل استخراج که بر روی دستگاه ایجاد شده و به صورت کد شده بر روی حافظه فوق امن داخلی آن ذخیره می شوند و به هیچ عنوان قابلیت خروج از آن را ندارند، انجام می شود. یک توکن نت بد می تواند به صورت همزمان تعداد زیادی کلید را در خود نگهداری کند که هر کلید مربوط به یک کاربرد خاص (مثلا یک سازمان مستقل) خواهد بود و کاربر را از تهیه چند دستگاه مجزا بی نیاز خواهد کرد. نرم افزار NetBod OTP Generator تنها به منظور انتخاب کلید محرمانه تولید رمز و نمایش رمز ایجاد شده به کاربر نهایی استفاده شده و تمامی مراحل الگوریتم به صورت محافظت شده در داخل تراشه دستگاه انجام می شود. همچنین ارتباط میان کامپیوتر میزبان و توکن USB نیز از طریق رمزنگاری کانال ارتباطی (یک روش اختصاصی نت بد با نام Session Level Encryption یا SLE) انجام می شود تا جای هیچ گونه تردیدی در امنیت فرایند تولید رمز باقی نماند.

برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار مربوطه بسته به نوع سخت افزار و معماری سیستم عامل می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

 Windows X-86

Windows X-64


راهنمای استفاده نرم افزار نیز در اینجا موجود است.